Новини

Інноваційний підхід до науково-дослідної роботи в умовах становлення нової української школи

22 гру. 2021 110 0 comments

22 грудня 2021 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гадинківці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області відбувся обласний освітній форсайт на тему: «Інноваційний підхід до науково-дослідної роботи в умовах становлення нової української школи», організований та проведений лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою заходу було: ознайомлення педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з актуальними проблемами інноваційної діяльності як основного напрямку реалізації модернізаційних реформ у сучасній освіті; прикладними аспектами організації науково-дослідної роботи як невід’ємної складової переходу до інноваційної освітньої моделі розвитку суспільства; особливостями формування ключових компетентностей школярів та розвитку вмінь дослідно-експериментальної роботи в напрямку реалізації наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Здоров’я і безпека»; обмін досвідом та інноваційними ідеями щодо створення безпечного і здорового освітнього середовища у закладах освіти Тернопільської області, а також експериментальної платформи для реалізації інноваційної діяльності в умовах реформування середньої освіти.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Олександр Миколайович Петровський, кандидат історичних наук, доцент, директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, та акцентував увагу педагогічних працівників на особливостях інноваційної діяльності як основного напрямку реалізації модернізаційних реформ у сучасній освіті.

Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, розкрив основні аспекти науково-дослідної роботи як невід’ємної складової переходу до інноваційної освітньої моделі розвитку суспільства.

Роль біостаціонару ТОКІППО в організації науково-дослідної роботи в умовах інноваційного простору сучасної школи висвітлив у своїй доповіді Володимир Максимович Черняк, професор, доктор біологічних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів, методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Людмила Андріївна Кучер, методист, виконуюча обов’язки  завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, модератор заходу, ознайомила освітян області з особливостями організації дослідно-експериментальної роботи як одного з аспектів професійного становлення педагога.

Своїми напрацюваннями про значення пошукової дослідницької діяльності для розвитку екологічної компетентності школярів поділилася Катерина Сергіївна Дрозд, вчитель географії Кременецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Кременецької міської ради Тернопільської області.

З прикладними аспектами формування екологічної свідомості на основі дослідно-експериментальної роботи учнів Ангелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Байковецької сільської ради Тернопільської району Тернопільської області ознайомили учасників заходу Юлія Володимирівна Цідило, бібліотекар, та Вікторія Ханас, учениця 10 класу, цього закладу освіти.

Руслана Василівна Федорович, інспектор, методист відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області, ознайомила педагогічних працівників з основними аспектами організації науково-дослідницької роботи в закладах освіти Копичинецької міської територіальної громади.

Зіновія Зіновіївна Косінська, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів села Гадинківці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області, висвітлила особливості діяльності закладу освіти у рамках реалізації інноваційного освітнього експерименту «ЕКО-школа», зробивши акцент на основних завданнях на 2022 рік.

Про реалізацією наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток» на уроках трудового навчання рорзповіла Галина Ярославівна Зелінська, вчитель трудового навчання ЗОШ І-ІІІ ступенів села Гадинківці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області.

Леся Степанівна Червоняк, вчитель англійської мови ЗОШ І-ІІІ ступенів села Гадинківці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області, зосередила увагу освітян на шляхах реалізації інноваційної діяльності на уроках англійської мови в умовах упровадження Концепції «Нова українська школа».

На завершення освітнього форсайту педагогічним працівникам області було запропоновано обмінятися досвідом та інноваційними ідеями щодо створення безпечного і здорового освітнього середовища у закладах освіти Тернопільської області, а також експериментальної платформи для реалізації інноваційної діяльності в умовах реформування середньої освіти.

Працівники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО щиро вдячні за активну взаємодію, плідну співпрацю й високо інтелектуальну атмосферу всім доповідачам та учасникам заходу.