Новини

Круглий стіл «Школа як осередок розвитку громади: вироблення ініціатив, пошук ресурсів що сприяють розвитку співпраці школи та громади»

19 вер. 2019 199 0 comments

19 вересня 2019 року у ТОКІППО проведено круглий стіл на тему «Школа як осередок розвитку громади: вироблення ініціатив, пошук ресурсів що сприяють розвитку співпраці школи та громади», учасниками якого були заступники директорів з виховної роботи опорних закладів області.

Про ефективні способи організації співпраці, швидкого реагування на запити школярів та представників громадськості, зацікавлених у вирішенні назрілих проблем ділилася Демидась Світлана Романівна, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи у рамках тематичного виступу «Психологічна безпека освітнього середовища як фактор формування психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу».

Хома Світозара Олегівна, в.о. завідувач центру виховної роботи і громадянської освіти детально розкрила засади впровадження виховної програми «Нова українська школа у поступі до цінностей».

У процесі панельної дискусії з проблеми залучення громадськості до освітнього процесу заступники директорів з виховної роботи опорних закладів ділилися досвідом та успішними практиками: Дрибка Надія Миколаївна (Микулинецька ЗОШ І-ІІІ ст.) розказала про системну співпрацю з молодіжними громадськими організаціями, що діють у Микулинецькій громаді; Музика Ірина Михайлівна (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – ДНЗ» м. Хоростків) поділилася новинами щодо налагодження співпраці з освітніми закладами Польщі та Німеччини, секретами залучення до тісної співпраці депутатського корпусу Хоростківської міської ради; Сабадаш Наталія Іванівна (Стрілковецький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ») презентувала досвід співпраці опорного закладу з батьківською громадськістю, реалізацією спільних проектів, серед яких створення «вишиванки» на подвір’ї школи; Сигіль Наталія Михайлівна (ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Яблунів») у своєму виступі акцентувала увагу на співпраці з волонтерськими організаціями на підтримку воїнів, що проходять реабілітацію в реабілітаційному центрі у с. Яблунів; виховний потенціал співпраці між учасниками освітнього процесу опорної школи та військової частини розкрила Підтикан Оксана Євгенівна (Теребовлянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1): спільні урочисті заходи, спортивні змагання бійців в/ч та старшокласників, залучення батьків до волонтерської діяльності, на думку педагога, і є тим ресурсом, що прияє розвитку співпраці школи та громади.

Учасники круглого столу утвердилися на думці, що співпраця школи та громади дає результат при умові, якщо віссю, навколо якої здійснюється рух, є учнівська молодь, енергія та ініціативність якої захоплює і дорослих і малих.

Куриш О.С., модератор заходу, методист ТОКІППО.