Новини

Методичний супровід забезпечення якості освіти в умовах впровадження Концепції “Нова українська школа”

23 сер. 2019 232 0 comments

23 серпня 2019 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено серпневу коуч-сесію для керівників регіональних методичних установ та працівників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію методичної роботи  на тему “Методичний супровід забезпечення якості освіти в умовах впровадження Концепції “Нова українська школа”.

Програма роботи коуч-сесії була спрямована на підвищення професійного рівня керівників методичних установ та працівників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію методичної роботи; удосконалення навиків здійснення науково-методичного забезпечення якості освіти в закладах освіти області та сприяння підвищенню професійності  їх керівних кадрів.

Методичний захід відкрив Петровський Олександр Миколайович, директор ТОКІППО, кандидат історичних наук, доцент. У своєму виступі очільник інституту зосередив увагу учасників на викликах у розбудові Нової української школи та сучасних підходах щодо методичного супроводу впровадження реформи освіти.

Модератором коуч-сесії виступила Когут Ольга Іванівна, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО, кандидат філологічних наук, доцент.

З особливим зацікавлення і увагою учасники заходу сприйняли виступ Моравської Наталії Степанівни, начальника управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області про розбудову системи забезпечення якості освіти в області, виклики та перспективи її становлення.

Грунтовну інформацію про пріоритетні напрями організації науково-методичної роботи регіональних методичних служб представила заступник директора ТОКІППО Когут О.І.

Про організацію роботи щодо реалізації обласної науково-методичної теми «Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогічних працівників в умовах децентралізації та впровадження Концепції «Нова українська школа» розкрив Вітенко І.М., заступник директора ТОКІППО, кандидат географічних наук.

Шайнюк Ю.Ч., заступник директора ТОКІППО, представив аналітичну інформацію про результати проведення ЗНО в області у 2019 році та завдання, що стоять перед методичними службами на 2020 рік.

Практичне продовження коуч-сесії відбулося на трьох тематичних  локаціях, які провели методисти відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб: Соболяк Л.Є. – “Нормативно-правове забезпечення організації освітнього процесу в закладах освіти області”, Куриш О.С. – “Діяльність освітніх округів: обговорення процесу, моделювання проектів, створення плану дій”, Смук Н.Р. – “Педагогіка партнерства”.

У результаті роботи серпневої коуч-сесії керівники методичних установ та працівники місцевих органів управління освітою, відповідальні за організацію методичної роботи отримали широку і вичерпну інформацію щодо сучасних підходів до організації методичної діяльності у новому 2019-2020 навчальному році.