Новини

Практикум «Арт-терапія в попереджені професійного вигорання»

24 тра. 2019 125 0 comments

24 травня 2019 року методист, в.о. завідувача відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб ТОКІППО Соболяк Л.Є. була учасником семінару – практикуму «Арт-терапія в попереджені професійного вигорання», проведеного спеціалістами КМЦС «Родинний Дім» в рамках науково – практичного тренінгу «Педагогіка партнерства засобами ІКТ».

Даний тренінг проходив у Києві для спеціалістів освітньої сфери       за підтримкою ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти»,  Міністерства освіти і науки України та Міжнародного культурного центру «Сяйво». Впродовж семінару – практикуму були розглянуті основні результати психологічних досліджень щодо виникнення та розвитку професійного та емоційного вигорання, а також показано зв’язок між ними.

Разом з учасниками тренінгу були визначені зовнішні та внутрішні чинники виникнення професійного вигорання та показані його основні психосоматичні прояви.
Також був намальований психологічний портрет людини, яка не схильна до синдрому професійного вигорання та озвучені основні правила психологічної безпеки людини щодо запобігання виникнення у неї будь –якого виду вигорання.

В рамках практичної частини семінару його учасниками була зроблена методика «Колесо життєвого балансу», з метою оцінки та аналізу головних сфер їх особистого життя.
Окрім цього була проведена арт-терапевтична методика малювання мандал, як спосіб гармонізації особистих емоційних станів, зняття зайвої емоційної напруги та придбання почуття безпеки та внутрішнього балансу. Адже відомо, що малювання мандали у кінці робочого дня – це найбільш ефективний та доступний для людини метод релаксації та саморефлексії.